Главное меню

Спартыўная дзейнасць

Студэнты кафедры паспяхова выступаюць на спаборніцтвах рэспубліканскага і міжнароднага ўзроўню.  Сярод іх прызёры універсіяды - 2013 па боксе (3 месца), барацьба самба (3 месца), лёгкай атлетыцы (мнагабор'і) (3 месца), прызёры першынства Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы (2 месца). 

У склад кафедры аздараўленчай і адаптыўнай фізічнай культуры ўваходзіць Цэнтр фізічнай культуры, які забяспечвае не толькі арганізацыю і правядзенне розных спартыўна-масавых мерапрыемстваў, але і рэалізуе распрацоўку інавацыйных тэхналогій выяўлення генетычнай схільнасці да розных відаў фізічнай дзейнасці.  Апошняе дазволіць якасна удасканаліць методыку адбору маладых перспектыўных спартсменаў і іх падрыхтоўку для дасягнення высокіх вынікаў.

ІНФАРМАЦЫЯ аб спартсменах КАФЕДРЫ АЗДАРАЎЛЕНЧАЙ і
АДАПТЫЎНАЙ ФІЗІЧНАЙ КУЛЬТУРЫ,

якія занялі прызавыя месцы на рэспубліканскіх і міжнародных спаборніцтвах.
Цімошына ТАЦЦЯНА 
Чэмпіянат Свету SKDUN па Шатакан каратэ-да 13-14 кастрычнік 2012 года Мілан / Італія / 1 месца - каманднае кумітэ 18-20 гадоў; 3 месца - індывідуальнае кумітэ жанчыны 16-17 гадоў, -57 кг ..
Тарасевіч АЛЯКСЕЙ
Першынство Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы сярод юніёраў у вагавай катэгорыі 94 кг у суме дваябор'і з вынікам 331 кг III месца, 26-30.03.2012 г. Гродна.
Дзенісевіч Алеся
1.Республиканская універсіяда па лёгкай атлетыцы ў сямібор'і з вынікам 4122 ачкі III месца. 15-18.05.2012 г. Брэст.
2. Кубак Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы ў скачках у вышыню з вынікам 170 см III месца. 25.05.2012 г. г.  Брэст.
3. Першынство Рэспублікі Беларусь сярод юніёраў па лёгкай атлетыцы з вынікам у сямібор'і 4269 ачкоў III месцам. 29-30.05.2012 г. Брэст
Каманды па футзале выступала на Кубку Рэспублікі Беларусь і заняла другое месца ў падгрупе адборачнага раўнду.
Удзел у Рэспубліканскай універсіядзе кафедры аздараўленчай і адаптыўнай фізічнай культуры:
1. Барацьба вольная
2. Дзюдо
3. Каратэ
4. Лёгкая атлетыка ў памяшканні
5. Лёгкая атлетыка
6. Лёгкаатлетычны крос
7. Плаванне
8. Пауэрліфтынг
9. Цяжкая атлетыка
10. Шахматы
Графік вучэбна-трэніровачных заняткаў кафедры аздараўленчай і адаптыўнай фізічнай культуры
  Пн. Аўт. Сер. Чац. Пт. Сб. Ндз.
ОФП 17.55-19.30 г/б трэн. зала   17.55-19.30 г/б трэн. зала 17.55-19.30 г/б трэн. зала      
Спортыўныя адзінаборствы 18.00-19.30 Зала №59   18.00-19.30 Зала №59 18.00-21.00 Зала корп. №3 18.00-21.00 Зала №59    
Лёгкая атлетыка 8.30-10.05 Зал корп. №3 8.30-10.05 Зала № 21   8.30-10.05 Бег. дарожкі      
ОФП 14.15-15.50 Зала № 19   14.15-15.50 Зала № 19        
Плаванне     16.05-17.40 Басейн   16.05-17.40 Басейн    
Лёгкая атлетыка 17.00-16.30 Бег. дарожкі 9.00-10.30 Бег. дарожкі 17.00-16.30 Бег. дарожкі 9.00-10.30
Бег. дарожкі
17.00-16.30 Бег. дарожкі